piątek, 13 stycznia 2017

5 #SławniOpowiadają Danuta Stenka - flirtując z życiem

Przeczytałam... i chcę więcej!'
Niesamowita przygoda składająca się z pytań i odpowiedzi, które tworzą klimat cudownej historii.

Kim jest Danuta Stenka? Jest aktorką: teatralną, radiową i filmową. Zapewne większość kojarzy ją z filmami Lejdis lub Nigdy w życiu, to pani Stenka jest przede wszystkim aktorką teatralną, która mimo swojej niskiej pewności siebie <zwłaszcza w młodości> została "wepchnięta" na deski teatru. Mogłoby to się wydawać głupie, przecież każdy z nas ma marzenia by zostać tym lub tamtym, to jednak w przypadku pani Danuty to inni wiedzieli kim powinna zostać. Dostrzegli w niej to, czego ona sama nie potrafiła zauważyć. 

Przede wszystkim jest znana z takich sztuk, jak: 


Wychowana na Kaszubach, od 1982 roku występuje na deskach teatru. Przede wszystkim rodzinna i cierpliwa, przywiązana do tradycji, towarzyska - co mogą potwierdzić inni aktorzy, którzy z nią współpracowali. Otwarta na nowe wyzwania, ale wciąż poszukująca, dobra i oddana, ale niekiedy zagubiona. Ale nie można zapomnieć o tym, że jest pracowita!

Książka jest wywiadem pomiędzy Łukaszem Maciejewskim, a Danutą Stenką. Historia jest podzielona na 10 rozdziałów opowiada o dzieciństwie, czasach szkolnych, pierwszych spektaklach, wciąż rozwijającej się karierze, sławie pani Stenki i jej marzeniach. W rozmowie pojawiają się wspomnienia, plany i różne anegdoty, cytaty oraz zdjęcia. Książka jest pełna humoru, ale również momentów, kiedy czytelnik ma ochotę na refleksję, pewne zatrzymanie się i odłożenie książki na bok, aby pomyśleć o swoim życiu. Czasem odpowiedzi pani Stenki są konkretne, a innym razem są pełne metafor, podwójnych znaczeń...


Jakie mam skojarzenia z tą książką?
wieś, biel, drewno, cień, dym, kotara, welur, pióra, szkło, uśmiech.


od 15stego każdego miesiąca, na moim fanpagu pojawi się zdjęcie z trzema książkami, na które to Wy głosujecie! Ta która otrzyma najwięcej głosów zostanie przeze mnie przeczytana i zrecenzowana! Z głosowaniem macie czas do 30stego każdego miesiąca, tak żebym mogła tę książkę zakupić lub wypożyczyć i oczywiście przeczytać!
Recenzja biografii pojawi się od 1go do 15stego każdego miesiąca.
No! Nie umiem prostszymi słowami, więc jest tak. Jeśli ktoś nie zrozumiał mojego bełkotu to zapraszam na fanpage, a tam w określonych porach pojawi się zdjęcie lub informacja i recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspiruj mnie... :)