czwartek, 9 lutego 2017

6 #SławniOpowiadają Johnny Depp - Sekretne życie

Czy uwierzycie, że mija pół roku odkąd rozpoczęłam serię #SławniOpowiadają?
Mnie samej ciężko jest w to uwierzyć... miesiąc za miesiącem, a ja zapoznaję się z kolejną biografią znanej postaci.
Cieszę się, że bierzecie udział w głosowaniu na Fanpage'u i grupie! <3

Kim jest Johnny Depp? Jest on amerykańskim aktorem, reżyserem, a także muzykiem. Tak naprawdę nazywa się Johnny Christopher Depp II. Urodzony 9 czerwca w stanie Kentucky pochodził z tak zwanej "przeciętnej rodziny" - która nie wyróżniała się niczym konkretnym. Pochodził z rodziny robotniczej, mieszkali pod miastem, gdzie spełniało się amerykańskie marzenie. Miłość do rodziny była ważnym elementem w życiu Johnny'ego - zwłaszcza miłość do matki, której imię kazał wytatuować sobie na ramieniu.

Możliwe, że będzie to dla Was ciekawostką, dziadek Deppa był pełnej krwi Indianinem pochodzącym z plemienia Czirokezów. Dziadek, do którego Johnny zwracał się "Pawpaw" był dla niego wzorem do naśladowania. Możliwe, że ten starszy pan charakteryzował się tymi cechami, które następnie przejął Johnny... na przykład nieustępliwość, dążenie do celu, niezależność, odbieganie od reguł i zasad czy stereotypów... Pisząc o osobach, które były wzorami dla Johnny'ego nie można zapomnieć o jego wuju, który był księdzem. Depp przyglądał się wujowi, gdy ten wygłaszał kazania, podpatrywał, jak słowem i gestem można wpłynąć na publiczność, aby wciąż podtrzymywać ich uwagę, a jednocześnie nie być zbyt nachalnym. Wystąpienia wuja były niczym sztuka teatralna, dobra gra aktorska, którą nieświadomy Johnny wchłaniał każdym milimetrem swojego ciała.

Dla mnie również zaskoczeniem było to, że Depp chciał zostać muzykiem. Jego jednym z pierwszych idoli był wokalista z zespołu Kiss, co w następstwie przełożyło się na to, że Johnny stworzył zespół - The Kids - grając covery...

Nie ulega wątpliwości, że Johnny Depp to barwna postać, która zmagała się z demonami przeszłości, jak i niepewną przyszłością, o którą, jak mówił, wcale się nie martwił. Żył dniem dzisiejszym i starał się go jak najbardziej wykorzystać. Gdy stał się rozpoznawalny nie mógł zrozumieć, jak paparazzi mogą tak "węszyć" i doszukiwać się sensacji. To wtedy zmieniała się koncepcja pracy paparazzi, a plotkarskie gazety zamieszczały coraz mniej faktów, a dostarczały coraz większą ilość plotek i domysłów. Depp nie mógł zrozumieć, jak inni mogą być, aż tak ciekawi jego życia, bo przecież był NORMALNYM człowiekiem... tyle, że rozpoznawalnym. Był przerażony, gdy w początkowej fazie wzrostu popularności dostawał od fanów listy, które zawierały prośby i żale dotyczące tematów samobójstwa, marzeń i chęci dążenia do celu.

Książka jest naprawdę dobra, chociaż ma około 500 stron, to w tym poście wolałam skupić się na prywatnym życiu Deppa, niż na jego filmowych dokonaniach, o których możecie poczytać ... gdzie tylko chcecie. To ta książka dostarczy Wam innego spojrzenia na postać Johnny'ego. Może dzięki takim historiom przestaniemy wierzyć plotkarskim portalom, które atakują nas zdjęciami i zdaniami wyrwanymi z kontekstu i damy odpocząć tym, którzy naprawdę tego odpoczynku potrzebują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspiruj mnie... :)