Rok z Jane Austen - 2017W tym roku mam kilka wyzwań: po pierwsze wyzwanie czytelnicze Słowo w tytule, następnie chcę przeczytać 100 książek w 2017, to teraz zapisałam się i patronuję medialnie innemu wydarzeniu, a mowa tutaj o Rok z Jane Austen

O co chodzi z tym wyzwaniem?
18 lipca 2017 minie 200 lat od śmierci autorki "Dumy i uprzedzenia". Dlatego ten rok jest tak ważny dla czytelników, aby w ten wyjątkowy czas zapoznać się z twórczością Austen.
Tutaj macie dodatkowe informacje na temat Jane Austen:
Kanapa Literacka.

Czemu chcę wziąć w tym udział? 
Po pierwsze nie wyobrażam sobie, żebym mogła przepuścić taką okazję!
Czytanie klasyki powinno obowiązywać każdego czytelnika. Ja do tej pory wzbraniałam się przed takimi lekturami, ale już rok 2016 zaowocował w serię Obalamy książki, gdzie z grupą innych blogerów zajmujemy się czytaniem klasyki ustalonej przez BBC :)

Które książki przeczytam?
Na to mamy cały rok! Jedna książka na dwa miesiące powinna wystarczyć, więc do przeczytania mamy 6 tytułów.
Ja swoją przygodę rozpoczęłam od "Rozważnej i Romantycznej". Na pewno po każdej przeczytanej książce, obejrzę ekranizację. Nie odpuszczę sobie i naprawdę 2017 rok będzie pod znakiem Jane Austen.

Kochani, oczekujcie publikacji postów o przeczytanych książkach :) Na pewno tutaj będzie lista linków, które przeniosą Was do konkretnego wpisu o Jane Austen :) Będą biografie, pamiętniki, filmy i sama twórczość Austen.

A tego, kto jest chętny do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszam do grupy na Facebook'u: Rok z Jane Austen

1. "Rozważna i Romantyczna"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainspiruj mnie... :)